Slide item 1
Slide item 2
Slide item 3

Za kulturou a zábavou v Rychvaldě a okolí

Penzion Silma najdete necelých 7 km od centra metropole Moravskoslezského kraje - města Ostrava.

Ostrava

Ostrava má výhodnou strategickou polohu v blízkosti polské a slovenské hranice a patří k významným dopravním tepnám. Je velmi snadno dostupná po dálnici D1, silniční a železniční síti, včetně mezinárodního letiště Ostrava-Mošnov.

Beskydy

Ve vzdálenosti 22 km narazíte na známé a turisty navštěvované Beskydy, ležící na rozhraní České, Slovenské a Polské republiky. Turisté mohou navštívit významné vrcholy, jako jsou Lysá hora, Radhošť, Ropice, Javorový vrch a další.

Cyklostezky

Ostrava je doslova prošpikovaná cyklostezkami a nejbližší cyklostezka je od Penzionu Silma vzdálená necelých 5 km v Heřmanicích. Aktuální mapu cyklostezek naleznete ZDE

Kulturní akce

Ostrava nabízí spoustu zajímavých kulturních akcí. Už to dávno není typicky průmyslové město s kouřícími komíny. Těžba uhlí definitivně skončila v roce 1994 a na místě původních dolů vzniklo hornické muzeu Landek.

Bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysoké pece Vítkovických železáren jsou jednou z nejvýznamnějších technických památek zapsaných na seznam Evropského kulturního dědictví. V letním období na Vás v Ostravě čeká spousta festivalů a slavností jako například velmi oblíbený Colours of Ostrava, pivní slavnosti pivovaru Ostravar, Letní Shakespearové slavnosti na Slezskoostravském hradu a další.

Také pravidelně se každý rok koná největší letecká-armádně-bezpečnostní akce ve střední Evropě – Dny NATO, konající se na letišti Mošnov a láká návštěvníky z celé republiky. V Ostravě a blízkém okolí je připravena spousta aktivit nejen pro dospělé. Děti jistě ocení návštěvu Dinoparku Ostrava, který je umístěn blízko obcí Orlová a Doubrava, Zoo v Ostravě, největší přírodní koupaliště v České republice i ve střední Evropě, a také lanové centrum PROUD Ostrava.

Po návštěvě zajímavých kulturních akcí a atrakcí, po náročné cestě na kole nebo pracovní cestě Vám nabízíme ubytování prakticky hned za rohem Ostravy v nedaleké a klidné lokalitě obce Rychvald. se můžete ubytovat ve snadno dostupném penzionu Silma, který je umístěn v klidném prostředí v Rychvaldu.

Po náročném dni můžete navštívit wellness centrum se saunou a vířivkou.

Pobyt v klidném prostředí penzionu Silma 7 km od centra Ostravy.

Penzion Silma má pohodlné pokoje zařízené klasickým nábytkem. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení (umyvadlo, sprchový kout, toaletu) a barevnou televizi. Máme celkem 23 lůžek rozdělených do devíti dvoulůžkových pokojů, jedenoho třílůžkového a jednoho dvoulůžkového apartmánu. V každém pokoji je možná přistýlka.

Apartmán je vybaven televizí s dálkovým ovládáním, cd přehrávačem a lednicí. V celém areálu penzionu je k dispozici bezdrátová internetová síť.

Součástí penzionu je nekuřácká restaurace se zastřešenou terasou.

V restauraci Silma Vám nabídneme široký výběr pokrmů a nápojů. Určitě Vás zaujme široká nabídka kvalitních vín. Na zahradě nebo na terase připravujeme akce s opékáním a grilováním.

Máte možnost si pronajmout Club a sal k pořádání rodinných oslav, společenských akcí, svateb a firemních školení.

Vhodná poloha penzionu Vám dovolí odpočinout si od rušného městského prostředí a nabídne pohled na krásnou okolní krajinu a v dáli na Beskydy.

Penzion Silma v Rychvaldě hodnocení